Aktuāls no 12.05.2023.

Saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) novērtējumu Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs augsta Covid-19 saslimstība un mirstība novērota ilgstošās aprūpes iestādēs. Saistībā ar minēto Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir norādījis, ka ir ļoti svarīgi ātri identificēt, novērtēt un kontrolēt Covid-19 uzliesmojumus institūcijās, lai aizsargātu sabiedrības daļu ar augstu inficēšanās un masveida saslimšanas risku.

Šobrīd  epidemioloģiskā situācija valstī un pasaulē ir uzlabojusies, tomēr, lai preventīvi novērstu minētās infekcijas izplatības risku ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, atsevišķi ierobežojumi saglabāti arī šobrīd, tajā skaitā arī attiecībā uz aprūpes centa klientu tuvinieku apmeklējumiem.

Izvērtējot inficēšanās riskus un ievērojot noteiktās  epidemioloģiskās drošības prasības, apmeklējumi var tikt organizēta tikai tad, ja:

1)    tuviniekam nav noteikta izolācija https://covid19.gov.lv/covid-19/drosibas-pasakumi/izolacija, kā arī tuviniekam nav Covid-19 raksturīgo klīnisko simptomu - https://covid19.gov.lv/covid-19/par-covid-19/simptomi  un elpceļu infekcijas slimības pazīmju;

2)    tikšanās laikā tiek ievēroti sociālās aprūpes centra noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi - roku dezinficēšana,  individuālo aizsardzības līdzekļu  (medicīnisko aizsargmasku) lietošana, ja šāda prasība ir noteikta, ņemot vērā epidemioloģiskās drošības riskus institūcijā.

Lūdzam tuviniekus, radiniekus un draugus būt saprotošiem un ievērot minētos nosacījumus.

!  Vēršam uzmanību, ka, ja SAC ir noteikta karantīna, apmeklētāju pieņemšana  tiek  pārtraukta!

Avots: Latvijas Republikas Labklājības ministrija: https://www.lm.gov.lv/lv/socialas-aprupes-iestadem

PAR MUMS

SIA ‘’Priekules slimnīca’’ Ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centrs atrodas Aizputes ielā 5b, Priekulē, Dienvidkurzemes novadā. Aprūpes centrs savu darbību uzsācis 2012.gada 2.janvārī. Centrs ir saņēmis Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu sniedzēja reģistrācijas apliecību Nr. 893.

Mēs:

•Nodrošinām ar dzīvojamo platību

•Organizējam racionālu ēdināšanu

•Organizējam medicīnisko aprūpi

•Veicam sociālās rehabilitācijas pasākumus

•Organizējam kultūras un atpūtas pasākumus

•Organizējam garīgo aprūpi

•Organizējam palīdzību sociālo problēmu risināšanā

Centrā ir pieejamas vienvietīgas, divvietīgas un trīsvietīgas istabas.

Aprūpes centra ēkā ir iespējams patstāvīgi iekļūt ar ratiņkrēslu, ir uzbrauktuve.

Ēka ir aprīkota ar liftu, lai nodrošinātu iespēju personām ar kustību traucējumiem brīvi pārvietoties pa aprūpes centru.

Personām ar kustību traucējumiem tualetes telpas un vannas istabas aprīkotas ar speciālu palīgaprīkojumu.

Lai nodrošinātu drošu pārvietošanos aprūpes centra telpās personām ar kustību traucējumiem, gaiteņos ir balsta margas.

Blakus centram ir uzbūvēta plaša lapene ar skatu uz dārza pusi, kas ir pieejama ikvienam.

PAKALPOJUMI

ILGSTOŠĀS SOCIĀLĀS APRŪPES UN SOCIĀLĀS REHABILITĀCIJA

• nodrošinām iemītniekus ar dzīvojamo platību, kurā ir sadzīvei nepieciešamais inventārs;

• organizējam racionālu ēdināšanu(4x dienā), ņemot vērā iemītnieku vecumu un veselības stāvokli;

• apgādājam iemītniekus ar veļu, apģērbu un apaviem;

• organizējam kvalitatīvu medicīnisko aprūpi;

• organizējam kultūras un atpūtas pasākumus;

• pēc iemītnieku vēlēšanās organizējam garīgo aprūpi atbilstoši personas konfesionālajai piederībai;

• organizējam palīdzību iemītnieku individuālo sociālo problēmu risināšanā;

IZMAKSAS

Pamatojoties uz 24.10.2023. SIA ‘’Priekules slimnīca’’ Valdes lēmumu Nr. 7/2, no 2024.gada 1.janvāra Ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centrā tiek noteikta sekojoša uzturēšanās maksa diennaktī – EUR 30,00

Lai saņemtu sociālo pakalpojumu, nepieciešams iesniegt sekojošus dokumentus:

•iesniegums;

•personu apliecinošs dokuments (pase/ identifikācijas karte);

•ģimenes ārsta izziņa par veselības stāvokli Nr. 027/u (jāveic plaušu rentgens);

•invaliditāti apliecinošs dokuments, ja personai ir noteikta invaliditāte;

•VSAA izziņa par pensijas vai pabalsta apmēru;

•Līgums par pakalpojuma sniegšanu (tiek noslēgts uz vietas);

•Pašvaldības sociālā dienesta lēmums un funkcionālo traucējumu novērtēšanas karte.

KONTAKTI

Aizputes iela 5b, Priekule, Dienvidkurzemes novads, LV – 3434