20. jūnijā Priekules ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centra pagalmā norisinājās Līgo svētku pasākums. Līgo ir tradīcijām bagātākie un līksmākie latviešu svētki, kurus gaidām ar nepacietību. Centra darbinieku vadībā klienti atcerējās tautas ticējumus un tradīcijas, dziedāja, dejoja, piedalījās spēlēs, neizpalika arī svētku mielošanās! Bija arī drosmīgi klienti, kuri veidoja krūzītes paliknīti, iezīmējot tajā ozollapu. Ozollapu kroņi tika pasniegti Mūsu  brašajiem Jāņiem! Pasākuma laikā uzstājās Lieģu lauku kapella "Luste".

 

No 2012. gada 02. janvāra SIA „Priekules slimnīcā” darbu turpina Ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centrs (ISASRC). Mūsu centrā mājīgās telpās ar iejūtīga un atsaucīga personāla palīdzību spēkus atgūst un uzturas klienti no Priekules, Grobiņas, Durbes, Nīgrandes, Pāvilostas un citiem novadiem, kā arī no Liepājas. Viena diena klientam izmaksā 28 EUR. Centrs ir saņēmis arī Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu sniedzēja reģistrācijas apliecību Nr. 893.

 

Publicitātes foto: Lieldienu pasākums.

ISASRC nodrošina dzīvesvietu un sociālo aprūpi cilvēkiem, kuru dzīve ir kļuvusi atkarīga no tuvinieku rūpēm. Lai cik labi tuvinieki organizētu aprūpi mājās, un atšķirībā no mājas aprūpes, ISASRC iemītniekiem katru darba dienu apsekošanu veic vecākā medicīnas māsa, ja nepieciešams, tiek veiktas medicīniskās manipulācijas – brūču vai izgulējumu pārsiešanas, injekcijas, tiek palīdzēts tuviniekiem noorganizēt speciālo transportu, lai aiztransportētu senioru pie speciālista. ISASRC iemītniekiem notiek dažādas nodarbības – gan rokdarbi, gan dažādu pašdarbības kolektīvu priekšnesumi, nelieli koncerti, te var apskatīt pašu veidotās izstādes. 

Diemžēl mūža nogalē vairs nevar atjaunot senioru fiziskās un garīgās spējas, bet ISASRC darbinieki dara visu, lai sirgstošo klientu aprūpe būtu visaugstākajā līmenī, lai viņu dzīvības funkcijas saglabātos pēc iespējas ilgāk un viņu dzīve būtu pilvērtīgāka.

Uzturēšanās iespējas 

Atbalsts ikdienā ar medicīnisko aprūpi

Ļoti bieži līdz ar vecumu mūs piemeklē dažādas grūtības. Mums ir jāēd, taču nespējam pagatavot ēdienu. Prāts vēl ir skaidrs, taču mēs vairs nespējam paiet vai veikt citu veidu darbības bez citu palīdzības. Ir jāiedzer zāles, jāpārliek spilveni, lai nerodas izgulējumi.. Situācijas ir dažādas, vajadzības ir dažādas, un katrs cilvēks ir atšķirīgs un unikāls. Lai kādas būtu Jūsu piederīgo vajadzības, mēs izturamies pret tām ar vislielāko cieņu. Mūsu personāls vienmēr būs blakus, lai sniegtu savlaicīgu palīdzību un atbalstu. 

Jūsu piederīgo drošību un komfortu nodrošinās:

Medicīniskais personāls- medmāsas. Viņu pienākums ir rūpēties par jūsu tuvinieku, par zāļu saņemšanu un ēdienu. Par fiziskām aktivitātēm, un pats galvenais- lai saņemtu tādu ārstēšanu, kādu nozīmējis ārsts. 

Aprūpētāja un apkopējas. Viņu pienākums ir rūpēties par to, lai jūsu tuvinieka istaba būtu uzposta, lai gultas veļa - tīra, autiņbiksītes nomainītas. Mūsu darbinieki vienmēr būs blakus Jūsu tuviniekam, lai palīdzētu jebkādā jautājumā, kad tas vajadzīgs. 

Pakalpojuma apraksts

Mēs nodrošinām jūsu tuviniekam cieņpilnu un ērtu dzīvošanu:

 • Medicīniska aprūpe
 • Diennakts aprūpe
 • Ēdināšana 4 reizes dienā, pieejama arī diētiskā ēdienkarte
 • Veļas mazgāšana
 • Apgādā personu ar veļu, apģērbu
 • Istabu uzkopšana
 • Notiek dievkalpojumi, arī individuālas tikšanās ar mācītāju
 • Organizēti pasākumi
 • Nodarbības brīvā laika pavadīšanai
 • Friziera pakalpojumi 

Mēs lietojam medicīnisko aprīkojumu- ratiņkrēslus, staigulīšus, medicīniskas gultas utt. 

Ja nepieciešams, apgādā personu ar tehniskajiem palīglīdzekļiem. 

Nepieciešamības gadījumā organizē personai palīdzību individuālo problēmu risināšanai. 

Mums pirmajā vietā ir jūsu tuvinieks. Tāpēc strādā viss kolektīvs un viņu darbs ir pilnībā vērsts uz klienta aprūpi. 

Izgulējumu profilakse.  Izgulējumi rodas profilakses pasākumu trūkuma dēļ. Mūsu rīcībā ir zināšanas un materiāli, kas pasargā gulošus seniorus no izgulējumiem. Ģimenes locekļiem trūkst zināšanu un laika, lai pastāvīgi cīnītos pret izgulējumiem.

Higiēna.  Higiēnas jautājums ir ļoti svarīgs, ja runa ir par gulošiem senioriem vai cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem. Mums ir visi nepieciešamie materiāli (piemēram, pacēlāji, īpašie materiāli, dušas krēsls)  jūsu mīļā cilvēka aprūpei, tāpēc jūsu tuvinieks vienmēr būs pienācīgi aprūpēts. 

Palīdzība ārkārtas gadījumā. Mūsu centrā personāls strādā cauru diennakti, septiņas dienas nedēļā. Visas istabas un vannas istaba ir aprīkotas ar trauksmes signāla pogu. Gar sienām izvietoti roku balsti.

Saskarsme un brīvā laika aktivitātes.

Seniors, kas dzīvo viens pats vai ar ģimeni, var justies vientuļš un saslimt vai kļūt depresīvs. 

Atrodoties ISASRC klienti var socializēties ar citiem senioriem un pilnvērtīgāk pavadīt savu dienu. 

Reizēm seniori aizmirst iedzert zāles vai lieto tās nepareizi. Ģimenes locekļi bieži baidās veikt tādas medicīniskās manipulācijas kā injekcijas. Mūsu personāla uzdevums – nodrošināt medicīnisko aprūpi atbilstoši ārsta norādījumiem. 

Seniors var būt atkarīgs no draugu un ģimenes locekļu dienas režīma. Ļoti bieži seniors kautrējas lūgt palīdzību vienkāršās sadzīves situācijās. Mūsu personāls palīdz senioram jebkurā dzīves situācijā, ja tas ir nepieciešams. 

Uzkopšana  Jūsu tuvinieka istaba un vannas istaba vienmēr būs sakopta, bet gultas veļa – tīra.

 

Lai uzņemt pacientus Ilglaicīgās sociālās aprūpes nodaļā, nepieciešams: 

 • attiecīgās pašvaldības sociālā dienesta nosūtījums, tālāk noslēdzot līgumu ar ISASRC;
 • pēc piederīgo vēlēšanās noslēdzot līgumu ar ISASRC;
 • pēc ārstēšanās stacionārā rehabilitācijas turpināšanai, iepriekš noslēdzot līgumu ar ISASRC;
 • pēc ģimenes ārsta iniciatīvas, noslēdzot līgumu ar ISASRC;

Iedrošinām iedzīvotājus, kam ir ilgstoši kopjami tuvinieki, iegūt atelpu kaut vai uz īsu laiku viņus uzticot IRSASRC profesionālu darbinieku aprūpei.

 

 KONTAKTI:
ISARC nodaļas tālrunis: 28659136, 63459178
Skype: Priekule ISARC1 (1.stāvs)
Priekule ISARC2 (2.stāvs)
ISARC nodaļas vadītāja: Zane Rihlicka, Tālrunis: 29706715
Sociālais darbinieks: Inese Krūza tālrunis: 29223592
 

 

©2023 Priekules Slimnīca

Meklēt