Priekules slimnīcā – jauna laparoskopijas ierīce

Priekules slimnīcas ārsti laparoskopijas metodi sāka izmantot tālajā 2003. gadā, kad šādā veidā tika veikta pirmā žultspūšļa operācija. Pēc tam laparoskopijas metodi sāka pielietot arī pie ginekoloģiskām operācijām, ar katru gadu palielinot laparoskopisko operāciju skaitu un pilnveidojot praktiskas iemaņas. Tagad ik gadu Priekules slimnīcā notiek ap 200 laparoskopiskas operācijas. Sen jau bijām iecerējuši modernizēt laparoskopisko iekārtu, bet realizēt sapni izdevās tikai šogad.

Pavisam nesen, aprīlī, Priekules slimnīca iegādāts un uzstādīts universāls endoskopiskās aparatūras komplekts laparoskopijām un histeroskopijām ar HD –augstas izšķirtspējas videosistēmu ar operācijas lauka apskates iespēju dažādu gaismas spektru režīmos.

Sarežģīts nosaukums, nemazāk sarežģīts aprīkojums, kas ievērojami uzlabo un atvieglo ārstu darbu. Ar šo aparāta palīdzību ir iespējams redzēt uz liela displeja palielinātu attēlu, kas atvieglo darbu ķirurgiem un ginekologiem, palīdz saskatīt sīkas detaļas un ļoti precīzi darboties operācijas laukā.

• Ir iespējams viegli regulēt ekrāna spilgtuma līmeni, apskatīt attēlu uz ekrāna vienlaicīgi baltajā gaismā un izmainītajā apstrādes režīmā.
  • Ir iespējams visu videokameras funkciju vadīt no sterilas zonas- ar izvēlnes pogu no videokameras galvas.
  • Ir iespējams sadalīt attēlu uz ekrāna laukos, lai uzlabotu orientāciju un komunikāciju operācijas laikā.
  • Ir iespēja ierakstīt operācijas gaitu, saglabāt individuālus pacienta datus arhīvā.
  • Uz liela displeja ir vienmērīgs attēls bez mirgošanas un trokšņiem
  • Ir iespēja uzlabot uz displeja krāsu kontrastu, vadīt un mainīt no sterilas zonas ar kameras galvas pogām vizualizācijas veidu, spilgtumu, tiešas izdrukas pasūtījumu ar augsto izšķiršanas spēju.

Operācijas ar laparoskopijas metodi ir pacientam saudzējošas. Tās tiek veiktas ar minimāliem griezumiem, nelielā dobumā ievadot instrumentus ar kameru, kas ļauj ķirurgam vai ginekologam veikt operācijas ar vizualizēto attēlu speciālā monitorā. Šādas operācijas būtiski samazina sāpes pēcoperācijas periodā un pacientam ļauj ātrāk atgriezties ikdienas dzīvē, būt darbaspējīgiem.

Priekules slimnīcas dienas stacionārā tiek veiktas visa veida ginekoloģiskās operācijas, tai skaitā mazinvazīvās laparoskopiskās operācijas, kas nodrošina mazākas pēcoperācijas sāpes, ātrāku pacienta izveseļošanos un atgriešanos darbā:

• pie dzemdes miomām,
  • endometriozēm,
  • olnīcu cistām,
  • neauglības problēmām,
  • saaugumiem mazajā iegurnī,
  • dzemdes polipiem un citām ginekoloģiskajām saslimšanām,
  • dzemdes dobuma apskates jeb histeroskopijas,
  • dzemdes dobuma veidojumu (polipu vai miomatozo mezglu) izņemšana (histerorezektoskopija)
  • maksts noslīdējumiem un dzemdes izkrišanas,
  • operācijas pie urīna nesaturēšanas, vai stresa inkontinences,

Nopietnu dzemdes problēmu gadījumā veicam laparoskopiski dzemdes amputāciju vai ekstirpāciju. Tā ir sarežģīta laparoskopiskā operācija, uz kuru nosūta ārsts ginekologs, iepriekš veicot pacientes izmeklēšanu un sagatavošanu operācijai.
Dienas stacionārā veicam arī ķirurģiskā profila operācijas:

• žultspūšļa operācijas laparoskopiski;
  • dažādas lokalizācijas trūces;
  • operācijas pie varikozam vēnām;
  • pēcoperācijas trūces plastika;
  • operācijas pie proktoloģiskām saslimšanām;

Apmeklēt mūsu speciālistus (R.Zarembina, I.Krivenčenko, V.Ten, Ž.Ķeružis), lai pieteikties operācijai, var Priekules poliklīnikā, zvanot uz reģistratūru pa tālr. 63459125, vai arī Liepājas medicīnas centrā, AS Veselības centru apvienība (bijušā Liepājas metalurgu poliklīnikā), zvanot uz reģistratūru pa tālr.63428796.