Par slimnīcu

Priekules slimnīca uzbūvēta un nodota ekspluatācijā 1959.gadā uz 80 gultas vietām. Pirmais galvenais ārsts bija Raimonds Ķikuts, viņš arī sekoja būvdarbiem un piedalījas slimnīcas atklāšanā.Toreiz slimnīcā strādāja 105 darbinieki, no tiem 17 ārsti, 35 medmāsas, 30 jaunākais personāls. Visi bija jauni Rīgas medicīnas institūta absolventi, daudzi no viņiem vēlāk sasniedza lielus panākumus dažādās medicīnas nozarēs: profesors R. Ķikuts ilgus gadus vadīja P.Stradiņa klīnikas Neiriķirurģijas centru, profesore Svetlana Thora ilgus gadus vadīja P.Stradiņa klīnikas Asinsvadu ķirurģijas centru.

1986. gadā stacionāra ēkai piebūvēta poliklīnikas ēka, jo esošās telpas bija nepietiekošas, ārsti pieņēma maiņās, pat 2-3 speciālisti vienā kabinetā ar mobīlām starpsienām, poliklīnika un stacionārs bija vienā ēkā.

Gadiem skrienot, mainījas arī slimnīca- gultu skaits palielinājies līdz 175, iestādē strādāja vairāk par 240 darbiniekiem, dzemdību nodaļā dzimuši ap 700 jaundzimušiem gadā! Darbs ritēja ķirurģijas, ginekoloģijas, terāpijas, infekcijas, bērnu, dzemdību nodaļās.

2009.gadā Priekules daudzprofila lokāla slimnīca reorganizēta par ambulatoro iestādi- Veselības aprūpes centru, bet 2013.gadā iestādei piešķirts Aprūpes slimnīcas status

Pašreiz slimnīcā strādā 76 darbinieki, no tiem 19 ārsti, 35 vidējais medicīniskais personāls, 6 medicīnas māsu palīgi, 15 saimnieciskie darbinieki.

Priekules slimnīca apkalpo iedzīvotājus no Priekules, Vaiņodes, Durbes, Grobiņas novadiem. Bieži slimnīcā ārstējas pacienti no Liepājas un Ventspils pilsētām un Saldus novada.

SIA "Priekules slimnīca" ārstniecību un medicīnisko aprūpi nodrošina sekojošās struktūrvienības;

  • dienas stacionārs uz 25 gultām ar ķirurģijas, ginekoloģijas, terapijas, neiroloģijas profila pacientu ārstēšanu;
  • operācijas bloks ar asins kabinetu un intensīvās terapijas palātu;
  • ambulatora daļa (poliklīnika), kur pieņemšanu veic 3 ģimenes ārsti, ķirurgs, ginekologs,okulists,neirologs, endokrinologs, psihiatrs,radiologs diagnosts;
  • diagnostikas nodaļa ar laboratoriju, rentgena un datortomogrāfijas kabinetiem,ultrasonogrāfiju,endoskopijas, funkcionālās diagnostikas kabinetiem;
  • zobārstniecības kabinets;
  • medicīnas aprūpe mājas;
  • ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centrs; Slimnīca atbilst veselības aprūpes iestāžu obligātām prasībām, ir noslēgts līgums ar Nacionālo veselības dienestu par stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu, sekundāro ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu, zobārstniecības pakalpojumu un mājas aprūpes pakalpojumu sniegšanu un apmaksu.

 

©2024 Priekules Slimnīca

Meklēt